© 2014 Bartek

Zawał – poważna sprawa

Życie człowieka jest wartością najwyższą, samą w sobie i nie do zastąpienia. Każdy człowiek jest z tej właśnie racji jedyny i niezastąpiony, bowiem na fakt istnienia składa się wiele czynników, które dopiero wszystkie razem wpływają na oryginalność danej osoby. Należą do nich głównie cechy charakteru, osobowość i szczególne umiejętności oraz zainteresowania, które powodują, że życie danego człowieka upływa mu z pasją tworzenia, zgłębiania wiedzy czy realizowania się w różnych inicjatywach społecznych etc.

Dbaj o to, co wyjątkowe

Życie człowieka jest wartością najwyższą, samą w sobie i nie do zastąpieniaPonieważ życie człowieka jest tak wielką wartością i wyjątkowym darem, każdy powinien troszczyć się o nie jak tylko może, stosując w praktyce wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania, utrzymywania ciała w dobrej kondycji fizycznej i dostarczania mu wszelkich niezbędnych składników mineralnych i witamin, których każdy człowiek potrzebuje w proporcjach właściwych dla jego wieku, budowy oraz wagi.

W sposób szczególny zaś powinniśmy dbać o stan naszego serca, gdyż to ono jest najważniejszym organem, dzięki któremu całe nasze ciało może być prawidłowo odżywiane, dotleniane i nawadniane. Dlatego problemy z sercem to nie przelewki. Gdy tylko czujesz, że zaczyna się dziać coś niedobrego, powinieneś natychmiast zareagować, np. wzywając karetkę pogotowia.

Pierwsza pomoc – najcenniejsze minuty

Od tego, jak szybko i w jaki sposób udzielona zostanie pomoc człowiekowi, który skarży się na problemy z oddychaniem lub ucisk w klatce piersiowej, zależą jego szanse przeżycia, jeśli okaże się, że dolegliwości te są objawami zawału serca. Nieraz dochodzi jednak do przykrych sytuacji pomyłek lub zaniechań z tym związanych, które kończą się tragicznie dla rodziny pacjenta.

Najczęściej wysuwanymi roszczeniami są wówczas skargi na zbyt późne zareagowanie lekarzy na zgłaszane dolegliwości oraz bagatelizowanie objawów zawału, który już był w zaawansowanej fazie.

Ubezpieczenie OC

Dlatego właśnie każdy lekarz powinien posiadać obowiązkowe OC lekarzy, bez względu na to, jaką specjalizację kończył. Wszyscy, bowiem lekarze działają w jednym celu – ratowania zdrowia i życia ludzkiego, a więc wykonując swoje zwyczajne czynności lekarskie powinni zawsze mieć powyższe na uwadze.

OC lekarzy jest dziś formalnością (o czym więcej pod linkiem), bez której po prostu nie można wykonywać tego zawodu. Wszystkie firmy ubezpieczeniowe mają taka polisę w swojej ofercie. Bez względu na to, z jakiej ubezpieczalni skorzystasz, formalności związane z odszkodowaniem przejmuje na siebie ubezpieczyciel.