© 2014 Bartek

Pójście do szpitala – nieprzyjemna konieczność

Kiedy człowiek jest piękny i młody, pełen sił witalnych, energii do życia i zapału do działania na polu zawodowym oraz chęci realizowania swoich pasji i zainteresowań, wszystko wygląda pięknie i kolorowo. Każdy dzień jest radosny i daje poczucie wartościowego spędzania czasu, bowiem nie ma w nim miejsca na nudę – wciąż coś się dzieje, wszędzie jest nas pełno, wszystkiego chcielibyśmy doświadczyć i przeżyć najwspanialsze przygody, które będzie się wspominać latami.

Młodość rządzi się swoimi prawami

Procedury przedoperacyjne muszą być ściśle przestrzegane, każdy szpital specjalistyczny ma własne wymagania i ich przestrzeganie jest egzekwowane od wszystkich pracownikówBo młodość, to przede wszystkim wigor i radość życia, spontaniczne działania, nieplanowane wcześniej wyjazdy, spotkania ze znajomymi, prywatki i imprezy do białego rana, szaleństwo studenckich czasów, poznawania innych ludzi, zawierania nowych znajomości itd.

To, co dla młodych wydaje się naturalne, to starsze pokolenia najczęściej tępią lub nie mogą pojąć sensu czy idei działań lub wyznawanych poglądów. Ale tak było zawsze i to już się nie zmieni. Różnice pokoleń sprawiają, że nieraz trudno się ze sobą porozumieć. Cóż – każdy wiek rządzi się własnymi prawami.

I nagle te szaleństwa mijają

Lecz kiedyś te szalone i radosne lata młodości miną, a wówczas zazwyczaj rozpoczynają się coraz częstsze problemy ze zdrowiem, nierzadko też konieczność hospitalizacji. Pobyt w szpitalu nigdy nie jest przyjemny, bowiem stanowi radykalną zmianę komfortu i warunków przebywania. Nawet mimo starań personelu, pacjent zawsze czuje się nieswojo, tym bardziej, jeśli czeka go poważna operacja.

Obowiązki lekarza, obowiązkowe OC

Procedury przedoperacyjne muszą być ściśle przestrzegane, każdy szpital specjalistyczny ma własne wymagania i ich przestrzeganie jest egzekwowane od wszystkich pracowników. Nieraz jednak zdarza się, że po zabiegu czy operacji pacjent zgłasza pretensje, roszczenia czy skargi, z powodu nie przestrzegania jego praw przez personel szpitala, np. niepoinformowania go o konsekwencjach operacji czy innych, alternatywnych metodach leczenia danego schorzenia.

Dlatego właśnie, poza obowiązkami stricte lekarskimi, każdy lekarz ma też obowiązek posiadania OC lekarzy. Polisa ta adresowana jest w sposób szczególny do wszystkich pracowników służby zdrowia zatrudnionych w placówkach medycznych różnego rodzaju, jak też do osób prowadzących prywatną praktykę lekarską.

Wysokość składki ubezpieczenia jest tym wyższa, im większe jest ryzyko związane z daną specjalizacją.