© 2015 Bartek

Gdy pojawiają się nagłe problemy zdrowotne

Człowiek w każdym wieku, bez względu na płeć, zawód, jaki wykonuje i wiek, musi w szczególny sposób dbać o to, co jest dla niego w życiu ważne, troszczyć się o pielęgnowanie własnego ciała i utrzymywanie go w dobrej kondycji fizycznej, o racjonalne odżywianie się i dbanie o swoją sylwetkę itd.

Człowiek w każdym wieku, bez względu na płeć, zawód, jaki wykonuje i wiek, musi w szczególny sposób dbać o to, co jest dla niego w życiu ważne, troszczyć się o pielęgnowanie własnego ciała

Autor zdjęcia: lennox_mcdough

Jesteśmy już tak „skonstruowani”, że niestety nasz organizm czasem traci siły, zwłaszcza z upływem lat, gdy dopadają nas choroby lub różne inne niedyspozycje.

Dlatego dbaj przez całe życie

Dlatego, aby uniknąć takich sytuacji w podeszłym wieku, wielu ludzi obiecuje sobie i tej obietnicy dotrzymuje oraz przestrzega związanych z nią praktyk i wyrzeczeń, że będzie regularnie ćwiczyć, bowiem wysiłek fizyczny i gimnastyka mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, kondycję, samopoczucie, a także stan wewnętrzny – równowagę psychiczną wynikającą z pocieszającego braku problemów zdrowotnych itd.

W celu utrzymania dobrej ogólnej psycho-fizycznej kondycji decydujemy się także na stosowanie diety i w ogóle zdrową żywność, która oczywiście ma swoją cenę, ale ma jakże wielce dobroczynny wpływ na funkcjonowanie wszystkich układów i organów.

Niestety, nieraz zdarza się tak, że nawet mimo dbania o siebie, chodzenia na siłownie, czy basen, regularnej aktywności fizycznej i zdrowej diety, nie zawsze wszystko jest w porządku – zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, których nie braliśmy pod uwagę.

Co wtedy?

Wtedy najczęściej, zwłaszcza dla takich osób, które dbały o siebie i przestrzegały wszelkich reguł zdrowego trybu życia, świat nagle się załamuje i nie potrafią pogodzić się z tym, że trzeba będzie np. poddać się operacji, by ratować swoje zdrowie i życie. Gdy to jest konieczne, nie ma dyskusji. Po prostu trzeba zaufać lekarzom.

Ciężko jednak zaufać całkowicie zwłaszcza, gdy tyle słyszy się o błędach w sztuce lekarskiej, które powodują trwałe uszkodzenia ciała, utratę zdrowia i inne problemy.

Cóż takie jest nasze prawo – nakłada się na lekarzy obowiązek posiadania ubezpieczenie OC lekarza, które z jednej strony daje pacjentom jakieś poczucie bezpieczeństwa, ale z drugiej chroni interes lekarza, który może przecież, jak każdy człowiek, mieć chwilę słabości i popełnić błąd w sztuce lekarskiej. Takie jest życie. Nieprzewidywalne i trudne. Nikt nie mówił, ze będzie łatwo.