© 2015 Bartek

Dziecko – największy skarb rodziców

Młodzi ludzie na całym świecie, wiążąc się i pobierając, pragną założyć rodzinę, mieć dzieci, prowadzić wspólne gospodarstwo domowe i cieszyć się sobą we wszelkich sferach wspólnego życia. Taka jest kolejność rzeczy. Najpierw zauroczenie, zakochanie, fascynacja, później okres wzajemnego poznawania siebie, odkrywania swoich tajemnic, dzielenia się spostrzeżeniami na temat życia, ludzi, świata i tego, co nas otacza, a później pogłębienie uczucia, wspólne zamieszkanie, pragnienie bycia razem na całą resztę życia i decyzje o potomstwie. Tak jest na całym świecie, w każdej kulturze.

Kochanie, jestem w ciąży!

Młodzi ludzie na całym świecie, wiążąc się i pobierając, pragną założyć rodzinę, mieć dzieci, prowadzić wspólne gospodarstwo domowe i cieszyć się sobą we wszelkich sferach wspólnego życia

Autor zdjęcia: serenityphotographyltd

I po tych pierwszych wspólnych latach, gdy już para zdąży się sobą nacieszyć, wybawić, wyszaleć i spędzić piękne, jeszcze beztroskie i bez obowiązków lata, przychodzi czas na decyzję o powiększeniu rodziny, poczęciu dziecka.
Kiedy żona oznajmia mężowi tę radosną nowinę, nie ma sił, by opanować wzruszenie. Największy twardziel roni łezkę na myśl, że zostanie ojcem i będzie odpowiedzialny za żywą istotkę, za malutkiego, bezbronnego człowieka, który jest zdany na miłość i troskę rodziców. To powód do dumy i radosnego oczekiwania dla rodzin obydwóch małżonków.

To już ten dzień

Kobiety bardzo przeżywają swój pierwszy poród, ponieważ to niesamowite doświadczenie, pozostające w pamięci do końca życia. Bolesne, wymagające wysiłku i łez, ale jakże wiele przynoszące radości. Tatusiowie również nie kryją podekscytowania, ale też zdenerwowania, dlatego starają się jak tylko to możliwe, by swojej żonie pomóc, uspokoić ją i zapewnić wszystko, co potrzebne, by czuła się w tym wyjątkowym momencie jak najbardziej bezpiecznie i komfortowo.

Dlatego wszelkie opóźnienia, objawy ignorancji przez lekarzy czy brak reakcji na prośby czekającej na poród kobiety, są z reguły po całym fakcie zgłaszane do dyrekcji (więcej: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/porod/co-sie-dzieje-w-czasie-ostatnich-chwil-przed-porodem_36767.html).

Lekarze posiadają jednak swoje prawa i ubezpieczenie, które w sumie gwarantuje im nietykalność, jeśli nie popełnili żądnego błędu w sztuce lekarskiej. Dzięki temu, że posiadają ubezpieczenie OC lekarza – czyli polisę przeznaczoną specjalnie dla tej grupy zawodowej. Można ją wykupić w dowolnie wybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej, a w razie jakichkolwiek problemów, całość formalności związanych z odszkodowaniem lub inną formą rekompensaty, bierze na siebie ubezpieczyciel.