© 2015 Bartek

Gdy trzeba pójść do szpitala

Nikt z nas nie lubi otrzymywać informacji, że jego zdrowie uległo pogorszeniu. Cóż, nie jest to w jakikolwiek sposób dobra informacja, ponieważ to właśnie zdrowie oraz życie należą do najważniejszych wartości, jakie posiada każdy człowiek i na które w pewnym stopniu ma wpływ. Możemy troszczyć się o to, by życie układało nam się pomyślnie, wykonując w tym celu wiele różnych zabiegów i starając się o zapewnienie wszelkich warunków dla szczęśliwego i spokojnego życia, a także o to, by móc cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata. Lecz na pewne rzeczy nie mamy wpływu.

Siła młodości

Ubezpieczenie zawodowe lekarza jest to konieczne z uwagi na bezpieczeństwo zarówno danego lekarza, jak i samej placówki, w której wykonuje on swoje czynności zawodowe

Autor zdjęcia: Racchio

Kiedy jest się młodym, organizm dobrze sobie radzi ze stresem, zmęczeniem, długimi godzinami pracy czy wysiłku fizycznego. Często przecież sami świadomie i w sposób celowy zadajemy sobie te fizyczne „tortury”, by później cieszyć się zgrabną sylwetką i jędrnymi kształtami.

Ale z wiekiem jest nam coraz trudniej, bowiem odporność spada, mięśnie nie są już tak wytrzymałe, a i różne organy odmawiają posłuszeństwa. I czasem dzieje się tak, że konieczne jest położenie się do szpitala. Na badania, które mają wykluczyć jakieś poważne schorzenia, lub niestety już na operację.

Ubezpieczenie

Lekarze pracujący w szpitalach od lat, nie zwracają za bardzo uwagi na to, czy dany pacjent przeżywa tę sytuację czy nie, spotykają się przecież z tak wieloma podobnymi sytuacjami w ciągu dnia i w całym roku, że nie robi to już na nich żadnego wrażenia.

Pacjent natomiast zawsze ma nadzieję, że zostanie potraktowany w indywidualny sposób. No i w sumie ma rację, ale to w tak dużej skali jest po prostu nieraz niemożliwe. Co bardziej wrażliwi na osobiste traktowanie pacjenci, składają później różne zażalenia na niby nieodpowiednie traktowanie. Cóż zrobić, każdy człowiek jest inny, jeden bardziej wrażliwy, inny mniej.

Lekarze jednak są w tej komfortowej sytuacji, że chroni ich od tego typu oskarżeń obowiązkowe OC lekarzy (kilka ciekawych informacji w temacie pod linkiem: https://lekarz.iexpert.pl/oc-obowiazkowe-lekarza/). Jest to konieczne z uwagi na bezpieczeństwo zarówno danego lekarza, jak i samej placówki, w której wykonuje on swoje czynności zawodowe.

Wysokość składek takiej polisy ustala się indywidualnie z ubezpieczycielem, według własnych potrzeb.